Tworzenie stron i aplikacji PWA

Responsywne HTML5/CSS3 z back-end na Node.js

Poznaj szczegóły

Kiedy warto rozważyć stronę bez CMS?

Wizualizacja domu jednorodzinnego

Strona internetowa bez CMS świetnie sprawdzi się, gdy posiadasz w zespole osobę znającą HTML, która będzie tworzyła nowe podstrony i edytowała istniejące treści bezpośrednio w kodzie serwera. W porównaniu do popularnych CMS (np. Wordpress), takie rozwiązanie oferuje znacznie szybszy czas ładowania, pełną dowolność wprowadzania zmian w wyglądzie poprzez HTML5/CSS3 oraz nieograniczone możliwości dodawania nowych funkcjonalności w przyszłości. Cały serwer Node.js działa w natywnym javascript, więc masz pełną kontrolę nad każdym aspektem jego działania.

Czym jest PWA?

Wizualizacja domu jednorodzinnego

Progresywne aplikacje to technologia umożliwiającą budowanie dynamicznych aplikacji webowych, które mogą zostać zainstalowane i działać podobnie do aplikacji natywnych Android i iOS. Ich największą zaletą jest zaawansowane cachowanie po stronie użytkownika, które pozwala na natychmiastowe wyświetlanie najważniejszych treści, niezależnie od stanu sieci (również offline). Service Worker działa jak serwer proxy po stronie klienta i daje całkowitą kontrolę nad pamięcią podręczną. Chcesz zobaczyć jak to działa? Wyłącz internet i ponownie wejdź na tą stronę.

Optymalizacja kodu do SEO

Wizualizacja domu jednorodzinnego

Czas ładowania na urządzeniach mobilnych jest jednym z głównych czynników decydujących o sukcesie nowej strony. Korzystając z back-endu na Node.js, uzyskujesz pełną kontrolę nie tylko nad kodem i wyglądem strony ale również nad kodem serwera. Ustawienie takich opcji jak kompresja gzip, headery, cache, SSL, czy implementacja Google Analytics jest bardzo prosta i nie wymaga żadnych "pluginów" spowalniających działanie aplikacji - wszystko działa na natywnym javascript.

Co mogę dla Ciebie zrobić?

Wizualizacja domu jednorodzinnego

  • konfiguracja VPS, instalacja Linux, Node.js i Nginx (reverse proxy), przekierowanie domeny z SSL,
  • napisanie back-endu z pakietami npm (express, ejs, mongoose, itd.),
  • stworzenie responsywnego front-endu zgodnego z SEO,
  • napisanie kodu w javascript (kalkulatory, mapy, lightboxy, zapisywanie/odczyt cookiesów, gromadzenie leadów, itd.)
  • implementacja Analytics i konwersji online, panel do śledzenia konwersji offline (po gclid/cid oraz Google Measurement Protocol),
  • integracja bazy danych Mongodb lub mySQL (autentykacja użytkowników, dynamiczny content, itd.).
  • uruchomienie PWA (możliwość "zinstalowania" strony na smartfonie jak aplikacji).

Kontakt